Miss Laura

Menu

Poznajcie dokumenty ze świata mody

Przedstawiam wam subiektywną listę najlepszych dokumentów ze świata mody. W języku angielskim. Podaję linki do filmów. Enjoy!

Na górze listy umieściłam ten właśnie dokument, bo czy widzicie modę bez ikon. Tutaj są to ikony wśród edytorów mody, takich jak Grace Coddington, Lee Miller, Polly Mellen, Anna Wintour, Camilla Nickerson, Phyllis Posnick, Carlyn Cerf de Dudzelle, Babs Simpson, Jade Hobson, Tonne Goodman. Raczej wymieniłam wszystkie, o których jest mowa w tym dokumencie.

IN THE VOGUE : THE EDITORS EYEDrugim dokumentem jest intymny portret Diany Vreeland – jednej z najważniejszych ikon, która miała duży wpływ na modę, urodę, publikowanie i kulturę.Przez 50 lat redaktorka działu mody w Vogue i Harper’s Bazaar – odkryła Twiggy i wynalazła mnóstwo trendów, które przetrwały próbę czasów. Jedno z jej powiedzeń „Oczywiście, niektórzy urodzili się z dobrym gustem. Jest go bardzo ciężko nabyć. Możesz nabyć patynę gustu?” Dokument ten można obejrzeć na you tubie, ale trzeba wykupić do niego dostęp.

DIANA VREELAND -THE EYE HAS TO TRAVELDior and I pokazuje jak dyrektor kreatywny, którym był przez jakiś czas Raf Simons, zaprojektował swoją pierwszą kolekcję haute couture. Mamy tutaj wgląd w prawdziwy modowy przemysł pokazany od podszewki.

A SNEAK PEEK OF THE REAL FASHION INDUSTRY, THE DOCUMENTARY ‚DIOR AND I’Spojrzenie na życie i pracę projektantki mody i dyrektor kreatywnej domu mody Gucci, Fridy Giannini.

GUCCI : THE DIRECTORAlexy Chung nie trzeba wam przedstawiać. Ikona stylu.

THE FUTURE OF FASHION WITH ALEXA CHUNG IN NEW YORKLANVINOlivier Rousteing – o francuskim projektancie mody oraz dyrektorze kreatywnym francuskiego domu mody Pierre Balmain SA.

BALMAINDokument o włoskiej projektantce mody Donatelli Versace i wiceprezes domu mody Versace.

VERSACEDokument o amerykańskim projektancie mody, dyrektorze kreatywnym domu mody Balenciaga.

ALEXANDER WANGGAGA BY GAULTIERO Ralphie Laurenie. Twórcy takich marek jak np.Polo, Ralph Lauren for Men, Ralph Lauren for Women, Ralph Lauren Home, Double RL, Rugby, Ralph Lauren Collection, Ralph Lauren Puple Label Menswear, Ralph Lauren Black Label, Ralph Lauren Pink Pony.

RALPH LAUREN : HOW I BUILT A FASHION EMPIRECo sądzicie o mojej indywidualnej liście dokumentów? Czy dodalibyście coś jeszcze?
lub

16 komenatrzy

28 Czerwiec, 2017
16:39:07
Super ciekawy wpis, pełen inspiracji i wiedzy w pigułce, dziękuje
Miss Laura
28 Czerwiec, 2017
16:56:48
cieszę się, że miałam dobry pomysł :) Pozdrawiam
28 Czerwiec, 2017
19:10:49
Matko jedyna, co się stało tej biednej Pani z dokumentu o Versace?:( Niestety nie widziałam żadnego, a bardzo chętnie obejrzałabym wszystkie!
Miss Laura
29 Czerwiec, 2017
07:42:21
Miala zbyt duzo operacji i za duzo sie opala.Donatella Versace
29 Czerwiec, 2017
19:54:12
"ALEXANDER WANG" i "IN THE VOGUE : THE EDITORS EYE" zainteresowały mnie najbardziej. Jestem też ciekawa filmu fabularnego o Versace, który właśnie powstaje. Fajnie, że od razu podajesz linki :)
Miss Laura
29 Czerwiec, 2017
20:07:37
ooo!nie wiedziałam ale właśnie sprawdziłam i będzie serial Versace: Amercan Crime Story z Edgarem Ramirezem, który wcieli się w słynnego projektanta mody Super!
29 Czerwiec, 2017
20:09:01
Donatella Versace źle wygląda po tych wszystkich operacjach plastycznych- zdecydowanie z nimi przesadziła. Świetny post, wszystko w pigułce ;-)
Miss Laura
29 Czerwiec, 2017
20:27:27
;)
29 Czerwiec, 2017
20:42:29
Fajne zestawienie! Część z nich znałam, a część zamierzam dopiero poznać. Ja bym tu jeszcze dopisała "Bill Cunningham New York" - niby nie o modzie jako takiej, ale jednak bardzo z modą w tle :)
29 Czerwiec, 2017
21:02:05
Nie znam żadnego z filmów, ale z racji tego, że mam siostrę prowadzącą bloga moda-lifestyle- podróże, z naciskiem na moda widziałam parę pozycji książkowych, np. o Coco Chanel - wiem też, że powstał o Niej film. Być może to jest dobra propozycja do listy. :)
natalia
29 Czerwiec, 2017
22:42:26
jestem zwolennicznką oglądania dokumentów o ludzich którzy przedtswiają jak doszli do miejsca w którym teraz są. Działa to bardzo motywująco.
30 Czerwiec, 2017
01:03:07
Fajne zestawienie, chętnie obejrzę na jakims samotnym babskim wieczorze bo u partnera tego nie przeforsuję :D
30 Czerwiec, 2017
11:41:46
Wow, ile ciekawych dokumentów, nie o wszystkich słyszałam :) Ten z Alexą Chung jest bardzo ciekawy i fajnie, że jest ogólnie dostępny cały na Youtube :)
06 Lipiec, 2017
14:43:39
Żadnego nie oglądałam, ale może się skuszę, szczególnie że są wakacje... :)
06 Lipiec, 2017
16:08:22
No to nie pozostaje mi nic innego jak dalej uczyc się angielskiego... :D (moja pięta achillesowa :P). Ale ta Pani z dokumentu o Versace nie wygląda za dobrze :(
06 Lipiec, 2017
16:33:11
Puszę zobaczyć te dokumenty - wszystkie :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *